0216 456 50 55

BİZİ ARAYIN

İMPLANT DİŞ FİYATLARI

12/10/2019

İnternet ortamında implant diş fiyatı vermek reklam yasağı gereği haksız rekabet doğuracağı için uygun değildir.

Genel kanı implantın yüksek maliyetli bir tedavi olduğu yönündedir. Ancak kullanım rahatlığı, faydası ve hayatınıza getireceği konfor düşünüldüğünde bu maliyet anlaşılabilir olmaktadır. İmplant diş tedavisi alternatif tedavi yöntemleri ile karşılaştırıldığında kısa vadede pahallı gibi görülür. Ancak uzun vadede kalıcılığı ile katlanılan maliyeti düşürür.

İmplant fiyatını etkileyen pek çok faktör vardır;

İmplant fiyatları, implant markalarına göre değişir. İmplant üretimi yapan başlıca ülkeler Almanya, Amerika, İsrail, İsviçre, İtalya, İsveç, Güney Kore’dir. Yerli üretim implantlar da mevcuttur. İmplant üreten firmanın üretim aşamasından ürünü nihai tüketiciye sunana kadar ki her aşamada süreci kontrol ve denetimden geçiriyor olması çok önemlidir. Hekimin implant marka seçimi açısından kullanılan teknoloji,implant yüzeyinin özelliği, implant ve üst yapısının bağlantı şekli önemlidir. Markanın piyasada kalıcılığı bir diğer önemli faktördür. Yıllar önce yaptığınız implantın herhangi bir parçasına ihtiyaç duyduğunuzda tedarik edebiliyor olmalısınız. İmplant üreten firmanın hizmetini aksatmadan sürdürüyor olması, hekimin markaya güven duymasını ve hastalarına bu markayı önermesini sağlar.

İmplant yapacak olan hekimin yıllar içinde edinmiş olduğu tecrübesi, konuya yetkinliği, teknolojik gelişimi ve bilimsel literatürü takibi çok önemlidir .Bu durum da  implant fiyatını dolaylı olarak etkileyen bir faktördür. İmplant markasının kalıcılığı ne kadar önemli ise implant yaptırdığınız kliniğin kalıcılığı da bir o kadar önemlidir. Yaşanması düşük bir ihtimal dahi olsa yıllar önce implant yaptırdığınız kliniği,karşılaşabileceğiniz bir sorunda aynı adreste bulmak hasta açısından önemlidir.

İmplant fiyatı aynı zamanda tedaviyi yaptırdığınız kliniğin bulunduğu konum, fiziksel şartlar ,personel sayısı ve personel sayısının fazla olması ile  sağlanan hijyen ve kaliteye bağlı olarak değişmektedir.