0216 456 50 55

BİZİ ARAYIN

Ağız ve Çene Cerrahisi

Gömük Dişler

Sürme zamanı geldiği halde çeşitli nedenlerle ağızda yerini alamayan dişlere “gömülü dişler” denir. Üçüncü büyük azı dişleri ve üst köpek dişleri en sık rastlanan gömülü dişlerdendir. Bazı durumlarda çekilmeleri  gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular
Gömük dişlerin çıkarılması ağrılı bir işlem midir?
Tedavi sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Patolojik Cerrahi

Diş ve dişetlerinde uzun bir süre fark edilmeden gelişen enfeksiyonlar zamanla kemik ve yumuşak dokuda büyük bir harabiyete yol açabilir. Bu yıkım sonucu sert ve yumuşak dokularda büyük lezyonlar yada kistler oluşabilir. Bu durumda cerrahi yöntemlere başvurulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular
Çene kistlerinin operasyonu ağrılı bir işlem midir?

Sinüs Lifting

Üst çenelerde, dişlerin hemen üstünde bulunan anatomik boşluklara maksiller sinüs adı verilir. Maksiller sinüsler hayat boyu büyümelerini sürdürürler. Sinüslerin hacmindeki artış, üst çenelerdeki kemik hacminde azalmaya yol açar.  Ayrıca diş kayıplarının meydana gelmesi, bu sinüs boşluklarının hacminin artmasına neden olabilmektedir.

Fizyolojik olarak kabul edilebilecek bu kemik kayıpları, implant uygulamalarına engel olacak boyutlara ulaşabilir. Bu durumda, eğer implant tedavisi uygulanacaksa, sinüs lifting adı verilen, sinüslerin hacmini azaltıp, kemik hacmini artırmaya yönelik özel bir cerrahi müdahale uygulanmalıdır. Kemik oluşumu tamamlandıktan sonra rutin implant uygulamalarına geçilir.

Sıkça Sorulan Sorular
Kimlere sinüs lifting işlemi uygulanmaz?
Tedavi sonrası ne kadar süre sonra implant yapılabilir?