0216 456 50 55

BİZİ ARAYIN

Korona virüs-Corona virüs

13/03/2020

Korona Virüs- Corona Virüs- Covid-19 dünyada hızla  çok sayıda  insana bulaşması ve  yayılma hızı ile hepimizin gündemine oturmuştur. Ülkemizde korona virüs ile mücadele konusunda  alınan tedbirlere uymak hepimizin sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır. Bu konuda tüm sağlık sektöründe olduğu gibi bizim de üzerimize düşen çok önemli görevler vardır. Öncelikle yapılan araştırmalar  korona virüsün ağız, göz ve burun gibi bölgelerden temas yoluyla bulaştığını göstermektedir. Korona virüsün hava yoluyla bulaştığını gösteren herhangi bir bulgu henüz yoktur. Virüs, hasta bir bireyin  bir yüzeye hapşırması veya öksürmesiyle direkt ya da endirekt yoldan bulaşabilmektedir. Bu noktada hasta olduğunu düşünen bireylerin  maske takmaları önem taşımaktadır.

Bizim de bu konuda hastalarımıza tavsiyemiz eğer ateş,öksürük,halsizlik, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ishal, mide bulantısı, burun akıntısı gibi semptomları kendilerinde tespit etmeleri halinde bir sağlık kuruluşuna başvurmaları. Bizleri de arayarak randevularını bir başka tarihe ertelemeleri yönünde.

Bu riskli dönemde kalabalık ortamlarda fazla vakit geçirmemek adına hastalarımızın randevularına tam saatinde gelmeleri konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Bu konuya gereken hassasiyet gösterilirse bizim de randevu planlamalarımız her zamankinden daha aralıklı olacağı için hastalarımızı bekletmek zorunda kalmayacağız.

Sterilizasyon ve hijyen şartları, Özel Ata Diş  Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, her zaman büyük önem verdiğimiz bir konudur. İso 9001: 2015 kalite politikamızın en önemli maddelerinden biri sterilizasyon ve hijyen olmuştur. Özellikle bu dönemde hastaların da tedavi görecekleri sağlık kuruluşlarında bu şartların sağlanıp sağlanmadığını sorgulamaları gerekmektedir.