0216 456 50 55

BİZİ ARAYIN

Gülüş Tasarımı

Ataşehir Ata Diş Kliniği | Gülüş Tasarımı - Estetik Diş Hekimliği

Gülüş tasarımı kişiye sahip olabileceği en güzel ve en uyumlu gülüşü vermek demektir. Kendini özel, bakımlı, pozitif ve güvenli hissetmesi için güzel bir gülümseme çok etkilidir ve gülüş tasarımıyla insanlara kendilerine özel , en mükemmel gülümseyiş planlanır.

      

 

Kişinin gülümsemesinin; kendi yüz tipi, ten rengi, dudak ve diş yapısı esas alınarak kendine özel bir hale getirilerek kusursuzlaştırılmasıdır. Gülüş tasarımında öncelikle kişinin rahatsız olduğu problemler dikkate alınır, daha sonra hekim tarafından dişlerde varsa renklenme, çürükler, diş kırıkları veya çatlaklar, çapraşıklıklar, diş eksikliği, dişler arasında boşluklar (diestemalar), dişeti sorunları, dişeti ve diş boyu seviye farkları, deformasyonlar tespit edilir.

      

Tespit edilen problemlerin;  hastanın yaşı, yüz, çene, ağız ve dudak yapısı, ten ve diş rengi ve boyutları gibi faktörler dikkate alınarak gerekli tedaviler planlanarak ortadan kaldırılır ve hasta yüzünü ve gülümseyişini güzelleştirecek en uyumlu gülüşe sahip olur.

        

 

Gülüş tasarımı uygulamasının nedenleri, öncelikle hastanın gülümseyişinden memnun olmaması yani estetik problemlerdir.

      

 

Gülüş tasarımı yapılırken hastanın ihtiyacına uygun şekilde; lamina porselenler (yaprak porselenler), full seramik kaplamalar, zirkonyum kaplamalar, bonding uygulamaları (estetik diş dolgusu) yapılabilir. Ayrıca diş beyazlatma, dişeti seviyelendirme, ortodonti tedavisi uygulanabilir. Diş estetiğinde dişlerin yapısı kadar diş etlerinin şekli, rengi ve seviyesinin ağız ve dudak yapısına uygunluğu da önemlidir. Bu noktada basit diş eti tedavileri  olan botoks ve dermal dolgu uygulanabilir.

      

 

Planlanan tedavinin ne kadar süreceği ise hangi tedavilerin uygulanacağına bağlı olarak değişir. Genellikle 1-2 hafta gibi bir sürede işlemler bitirilir. Yalnızca ortodontik tedavi veya cerrahi uygulamaların gerektirdiği durumlarda tedavi süreleri uzayabilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular
Gülüş tasarımı kimlere yapılır?
Gülüş tasarımında uygulama süresi ne kadardır?
Gülüş tasarımında ne gibi uygulamalar yapılır?
Gülüş tasarımında medikal botoks ve dermal dolgu ne şekilde uygulanır?
Medikal botoks ve dermal dolgu uygulaması sonrası normal hayata dönülebilir mi?
Medikal botoks ve dermal dolgu uygulaması yapıldığında etkisi hemen görülür mü? Etkisi kalıcı mıdır?
Gülüş tasarımıyla kişiye her türlü gülüş kazandırılabilir mi?