0216 456 50 55

BİZİ ARAYIN

İmplant

Ataşehir Ata Diş Kliniği | İmplant Sistemleri ve Uygulama

İnsan yaşamı boyunca ağızda var olması gereken dişler, yetersiz bakım, genetik faktörler gibi sebepler le çürük veya dişeti hastalığı sonucu kaybedilebilir. Bu kayıplar sonucu ağız içinde boşluklar oluşur ve çiğneme fonksiyonunda aksamalar başlar.

 

Sindirim sisteminin ilk basamağı olan çiğneme fonksiyonunun sağlıklı bir şekilde devam ettirilebilmesi için yıllar boyunca yöntemler geliştirilmiştir. Hareketli protezler, çiğnemeyi bir ölçüde sağlasa da kullanımının konforsuzluğu ve estetik sorunları beraberinde getirir. Köprü sistemleri ise dayanak olarak kullanılan dişlerde belli ölçüde aşındırma yapılması sonucu az da olsa hasar oluşturmaktadır. Bu olumsuz sebeplerden dolayı kaybedilmiş dişlerin yerine geçecek olan implant sisitemleri ortaya çıkmıştır.

 

 Diş implantlarında kaybedilmiş dişlerin köklerinin yerine konulan titanyum vidalar, destek olarak kullanılarak sabit veya hareketli protezler hazırlanarak hastanın çiğneme, fonetik ve estetik fonksiyonları tekrar yerine getirilir. İmplant uygulaması işleminde çok küçük bir cerrahi işlem uygulanır.

 

Her bir implant için birkaç dakikalık bir operasyon ardından implantın uygulandığı bölgenin durumuna göre 2-6 ay gibi bir süre beklendikten sonra implantlar üzerine yerleştirilecek protezlerin hazırlık aşamasına geçilir.

Sıkça Sorulan Sorular
Ağrılı bir tedavi midir?
İmplantların ömrü ne kadardır?
İmplantların tutmama ihtimali var mıdır?
Hiç dişi olmayan hastalara implant uygulanabilir mi?
Sigara içmenin implanta zararı var mıdır?
İmplantaların vücudumuza zararı var mıdır?
İmplant herkese yapılabilir mi?
İmplant operasyonu ne kadar sürer?
İmplant tedavisi ne kadar sürer? Dişlerim ne zaman tamamlanır?