0216 456 50 55

BİZİ ARAYIN

Sağlık Turizmi

Türkiye sağlık turizmi konusunda her geçen gün daha da tercih edilen bir ülke olmaktadır.

 

Kaliteli tıbbi servisleri ve yetenekli doktorları ile Türkiye, düşük fiyatları ve Avrupa ile Orta Doğu arasındaki konumu ile Türkiye’yi önemli bir sağlık turizmi bölgesi yapmaktadır.

 

Yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle sağlık politikalarını değiştiren çeşitli Avrupa ülkeleri, diş ve göz bakımını sigorta kapsamından çıkarıyor. Avrupa’da yaşayanlar, bu yüzden, tedavilerini, sağlık hizmeti ücretlerinin düşük olduğu ülkelere giderek yaptırmaya başladı. Bu ülkeler arasında ilk tercih edilen yer de Türkiye oldu.

 

Hastalar kendi ülkelerinde çok yüksek ücret ödedikleri protez ve implant tedavilerini sağlık turizmi kapsamında Türkiye’de yaptırarak, hem kendi ülkelerindeki fiyatın neredeyse dörtte birini ödemekte hem de seyahat etmektedirler.

 

Yani hastalar protezlerini Türkiye’de yaptırmakla, hem seyahat etmiş olmakta hem de önemli miktarda tasarruf etmiş olmaktadırlar.

 

Türkiye’de turizm, Ege ve Akdeniz kıyılarındaki arkeolojik ve tarihi alanlar üzerine yoğunlaşmıştır.

 

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul, Bizans ve Osmanlı Imparatorluğu’nun başkenti olması dolayısıyla da birçok önemli alanlara sahiptir. Sultanahmet Camii, Ayasofya ve Topkapı Sarayı bunlardan birkaçıdır.

 

Diğer önemli turizm alanları; Roma imparatorluğu döneminden kalan Efes, Truva, Bergama, Meryem Ana Evi’nin yanısıra Kapadokya bölgesidir.

 

Plaj bölgeleri, genellikle Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yaşayan insanlar ve batı Avrupa’dan gelen turistler için önemli bir turizm alanıdır. En önemli plajlar, Ege kıyılarından başlar ve Akdeniz’de Antalya yakınlarında son bulur. Bodrum, Fethiye, Marmaris, Kuşadası, Alanya önemli tatil yöreleridir.